| anonim_4396 a întrebat:

In ultima vreme am mici probleme de sanatate care ma sperie putin si nu stiu daca,chiar ar trebui sa ma ingrijorez. Luna asta nu mi-a venit ciclul deloc in conditiile in care nu am intretinut niciun contact sexual si azi a inceput sa imi curga sange din nas, fara sa ma lovesc sau orice altceva. De-asemenea am simtit cum a inceput inima sa-mi bata foarte tare intr-o seara. Ati mai trecut prin chestii de genul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Si nu ai fost curioasa sa ceri sfatul medicului?
Lipsa CM poate avea multe cauze.
O dereglare hormonala/o infectie/o raceala/de sarcina nu amintim ca ai specificat ca nu ai avut relatii intime.
Henoragia pe nas poate fi din cauza insolatiei/o tensiune mare.
Asa ca nu ezita si cere sfatul medicului.
O seara bunahappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai luat anticonceptionale, e logic si sa mai intamplat stai fara grija asa si sotia mea a fost in cazul tau si a avut intarziere de aproximativ 2 saptamani nu-i nimic anormal, ca ati curge din nas posibil anemie nu mananci la timp stres nervi stai fara grija.

Doamne ajuta fara spitale.
Ciao pa.

| CristinaSNC a răspuns:

Hei daca esti in adolescenta este normal. Ciclul nu vine mereu cum trebuie. Sangerarile nazale pot fi cauzate de la caldura sau oboseala. Chetia cu inima e exlicabila, in adolescenta inima se mareste oarecum, putin nu mult, din cauza asta poate ai simtit ca iti bate mai tare sau oarecum ca "tremura". Nu e ceva grav. Dar totusi pentru a te linisti fa o vizita medicului de familie si descriei simptomele happy