| DacaTotMiaiVazutNumeleRaspundeSiLaIntrebareaMea1 a întrebat:

in urma cu cateva luni am fost diagnosticata cu hidronefroza gr II rinichi dr. urmez tratament cu cedax.consum 2-3 l de apa/ceai pe zi insa urinez foarte rar 1/2 la 2 zile. in ultimul timp m-am ingrasat foarte mult si am observat ca picioarele mi s`au umflat putin sau imi apar pete la gura si dispar a 2-a zi. Va rogg. niste sfaturi crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

Ar fi bine sa ajungi la un medic urolog in viitorul apropiat. Cel mai probabil vei avea nevoie de o sonda Cook reno-vezicala dreapta sau de o interventie care sa inlature obstacolul care produce aceasta hidronefroza.
http://www.i-medic.ro/analize/ecografia

1 răspuns:

Ms pentru rasp :* Miam facut programare pentru luni la gr alexandrescu insa pana atunci nu stiu ce sa fac ma doare intr-o parte /capu/si am si febra crying.Dar e bine sa nu mai am picioarele umflatehee hee