| StefanelStefanCap a întrebat:

De cateva zile mi-au aparut niste pete rosii DOAR pe maini si pe picioare... Care intr-un fel apar si dispar. Sa va explic : Dimineata cand ma trezesc la 8 am acele pete si le am cam pana la 12-1 dupa-amiaza. Si in dimineata asta am observat ca mi s-au umflat degetele si mainile.
Ce credeti ca este de facut?
Ps: Sunt baiat si am 15 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Depinde de aspect & simptomatologie...
Poate fi vorba de o simplă alergie sau de o dermatită!

TREBUIE să mergi la un control la medicul specialist dermatolog pentru confirmarea diagnosticului şi tratamentul adecvat!
Evident, ÎNTÂI mergi la medicul de familie pentru Trimitere la Dermatologie.

Toate cele bune.

1 răspuns:
| StefanelStefanCap explică:

Cineva?