| Amelya02 a întrebat:

in urma unui chist ovarian de 5 cm depistat pe ovarul drept, doctorul ginecolog mi-a recomandat anticonceptionale Milligest si mi-a spus ca trebuie sa iau timp de 21 zile si sa incep din prima zi a ciclului menstrual iar dupa ce le termin, sa fac pauza 7 zile pentru ca o sa imi vina ciclul in acea pauza iar dupa aia sa incep alt flacon de pastile. Chestia este ca sunt in a 3a zi de pauza si nu mi-a venit menstruatia. Care ar fi cauzele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

DE obicei, menstruatia vine in zilele 3-5 ale pauzei, deci nu s-a intamplat nimic inca, esti in parametri normali. Daca in ziua a sasea nu apare menstruatia, trebuie sa discuti cu ginecologul tau.