| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara! Este a doua luna când iau anticoncepționale. In prima luna de anticoncepționale, menstruația a fost ok, fără durerile pe care le aveam înainte de leșinam, am fost foarte ok, nici măcar o durere. Însă luna aceasta, a doua luna de anticoncepționale m-au durut ovarele chiar dacă nu trebuie sa îmi vina, sa mai am circa 6-7 pastile de luat pana la pauza de 7 zile. Nu înțeleg de ce ma dor. Asta înseamnă ca la menstruația de luna aceasta voi avea aceleași dureri? Menționez ca anticoncepționalele le iau pentru durerile pe care le aveam, ma protejez cu prezervativ, nu am făcut niciodată fără.
In luna Septembrie anul trecut, mi s-a depistat un chist foarte mic pe ovarul drept, însă nu știu ce sa spun pentru ca eram înaintea menstruației cu 2-3 zile, trebuia sa-mi vina si sa fi apărut un posibil chist. Nu am primit anticoncepționale atunci pentru ca luam tratament pentru tiroida, mi-am revenit cu tiroida si am început anticoncepționalele, sunt in a 2-a luna administrare. Multumesc anticipat! Sper sa ma puteți ajuta!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Medicul te poate ajuta de ce nu mergi la el?

| Adinutzzaa a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Luna viitoare trebuie sa merg. happy

| Lukasssz a răspuns:

Mai bine mergi la un doctor, zic si eu;-;

| Adinutzzaa a răspuns (pentru Lukasssz):

Luna viitoare trebuie sa merg la control.