| madymdy a întrebat:

inainte sa am menstruatie cu cateva zile mi se umflau sanii si ma dureau foarte tare, luna asta am avut niste dureri de burta foarte tari, am fost la dr am facut analize si mi-a zis ca totul e ok, maine ar trebui sa imi vina si sanii nu ma dor si nici nu sunt umflati. oare e bine? multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Inseamna ca durerea de burta a avul alte cauze medicale. In cazul majoritatii femeilor semnele pemenstruale se manifesta prin sensibilizarea sanilor si mai ales a zonei sfarcurilor si aureolare, precum si dureri abdominale, greata, voma etc..Aceste dureri pot inceta inaintea inceperii menstruatiei sau pot continua in primele zile ale sangerarii. Iti doresc multa sanatate cu speranta ca ti-ai recapatat sanatatea.Pa,pa.

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Din moment ce te-a consultat un medic, banuiesc ca ai fost la un ginecolog care te-a asigurat ca totul este in regula inseamna ca trebuie sa ai incredere in el. De regula durerile persistau pana in momentul inceperii menstruatiei in alte dati sau incetau ca si acum? In orice caz iti va incepe sangerarea deoarece nu ar fi motiv sa nu se intample chiar daca s-ar putea sa ai o mica dereglare hormonala aceasta nu ar putea cauza decat o scurta intarziere.

| madymdy explică (pentru corbulalbrosu):

Nu,nu am fost la ginecolog am ajuns la urgente asa de tare ma durea burta, inainte durerile de sani persistau pana imi venea menstruatia si dureri de burta aveam doar in prima zi.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru madymdy):

Inseamna ca durerea de burta a avul alte cauze medicale. In cazul majoritatii femeilor semnele pemenstruale se manifesta prin sensibilizarea sanilor si mai ales a zonei sfarcurilor si aureolare, precum si dureri abdominale, greata, voma etc..Aceste dureri pot inceta inaintea inceperii menstruatiei sau pot continua in primele zile ale sangerarii. Iti doresc multa sanatate cu speranta ca ti-ai recapatat sanatatea.Pa,pa.