| Allymalik15 a întrebat:

Iubitul meu a facut accident cu motorul acum 2 luni. Si am inteles ca trebuie operat la piciorul drept. Sta cu el in ghips de atunci. El mi-a spus ca ar avea ligamentele rupte. Este grav? El poate pati ceva? Daca se opereaza o sa mai aiba dureri? El nu-mi spune nimic despre asta. Si vreau sa stiu cat de grav este!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

La ruptura de ligamente trebuie operatie si recuperare depinde de ce ii spune medicul.Eu am avut ligamente incrucisate la un picior si luxatie de rotula la altul doar ca eu nu m-am operat exista posibilitatea sa ma fac singura bine dar la el nu e asa.Din cate stiu ii trebuie recuperare si fizeoterapie si kinetoterapie dupa si o sa poarte o orteza medicala (O genunchiera). Poate il va durea locul unde la taiat dar picioru nu decat ca va merge mai greu o perioada

| Allymalik15 explică (pentru Freya1):

Si acum merge fooarte greu. Si e grea opratia? Lui ii este foarte frica

| Freya1 a răspuns (pentru Allymalik15):

Da si o sa mai merarga o perioada.Nu e grea operatia ori ii amorteste picioru ori il adoarme nu simte nimic si in afara de taietura aia care poate il va deranja nu cred sa aiba dureri

| aXy99 a răspuns:

Nu avem de unde stii cat de grava este situatia. Intreaba-l pe el sau pe doctorul la care a fost.