| Dexter21 a întrebat:

bunica mea face 65 de ani peste cateva luni si de aproximativ 13 ani de zile se confrunta cu niste dureri mari la piciorul drept mai exact nu poate merge mult pe el pentru ca ea zice ca are mari dureri si nu poate pleca pe nicaieri face 2 pasi si trebuie sa stea jos undeva durerea spune ca este de la sold in jos pe piciorul drept simte ca nu poate sa se lase pe el eu i-am spus de multi ani sa mearga la un doctor dar a refuzat si a zis ca o sa-i treaca dar mai rau a ajuns pana in ziua de azi ea este o persoana mai fricoasa din fire si de aici si frica de medici...cu cativa ani in urma a cazut de vreo doua ori din greseala prin casa exact pe piciorul in cauza din cauza unui mic accident si ea zice ca de acolo si problema dar nu stiu ce sa mai zic. sper sa gasesc un raspuns cat de cat ok

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai la medic va gasi solutia, trebuie sa faca radiografie sa vadă exact ce are ea acolo, dar daca nu vrea nu ai ce sa i faci nu o poate obliga nimeni.

| Violleta2022 a răspuns:

Dar la medic nu o poate duce nimeni?
Chiar nu a gasit bani de un tazi in astia 13 ani sa ajunga la un spital, sau medic?

| Dexter21 explică (pentru Violleta2022):

Nu banii sunt problema. sau ca nu are cu ce sa se duca la un medic aveam masina dar pur si simplu a refuzat pe motiv ca ai e frica de un "diagnostic mai grav" asta e toata problema. oricum mersi pentru raspuns happy