| Critix14 a întrebat:

Joc fotbal si acum aproximativ 4 luni am căzut pe genunchiul stâng cu toată greutatea. Am facut RMN si mi s-a zis ca am o inflamație la ligamentul crociat anterior. Ce as putea face ca sa mi treacă mai repede? Cat timp ar mai trebui sa stau la "odihna"?
Va mulțumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| anamia1998 a răspuns:

Stai cu el sus, adica piciorul sa fie la un nivel mai inalt de cat cel al capului. Pune o perna sub el.
Cumpara-ti crema DICLOFENAC de la Fiterman **o gasesti la orice farmacie** si pune pe genunchi. Ar fi ok sa nu faci fotbal un timp, si eu asa am patit la handbal, m-am lovit si am tratat cu dispret lovitura desi era destul de grava si acum ligamentele de la glezna dreapta imi sunt foarte slabe. Si cand mergi la fotbal ar fi bine sa ai in permanenta o genunchiera pe genunchi.

| Critix14 explică:

Si cat ar trebui sa mai fac pauza?

| Critix14 explică:

Inca cat timp ar trebui sa stau la odihna?