| Karlla1996 a întrebat:

La câte săptămâni se poate face ecografia 4D și sa se vadă clar? Mulțumesc mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Cam de la 6 saptamani se poate observa o sarcina la ecografie.

| NiculinaMina a răspuns:

Buna,

Ecograful 4D se poate folosi abia dupa primul trimestru. La 6 saptamani incepe sa se vada o sarcina, insa pentru inceput dr se va folosi de ecograful transvaginal. Cel putin asa a fost la mine. E prea mic sa se vada la cel normal.

Apoi incepand cu morfologia de la primul trimestru, se poate folosi cel 4D.

| perth a răspuns:

Hei,

Sa se vada clar ce? Fatul se dezvolta bine incepand su trimestrul 2, iar doctorul iti va arata si tie. Nu intotdeauna e clar, depinde de pozitia bebelusului
Iar ca sa iti raspund la intrebare, se poate folosi 4d-ul cam tot de prin trimestrul 2.

Succes!