| Vaallyy999 a întrebat:

La maxilar in partea stanga sub ureche, ma doare cand deschid gura larg si pocneste, lipsa de calciu nu este pentru ca beau aproape 1 litru de lapte pe zi, ce este, ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| missfatadelatara a răspuns:

Ai auzit de mușchi și articulații?

Astea nu dor pentru că n-ai Ca+ în oase.

Răspuns utilizator avertizat
| Xaya a răspuns:

In primul rand vad ca nu prea te uiti la televizor, or fi reclamele inutile dar chiar e nevoie si de vitamina K si D3 daca vrei sa ajunga calciul ala unde trebuie, altfel nu ai facut nimic. Si sa stii ca exista doctor oricati oameni ti-ar raspunde la intrebare nimeni in afara de un doctor nu va putea sa te diagnosticheze corect

| Idontunderstand a răspuns:

Depinde şi din ce cauză. Ai dormit cumva sau ai stat într-o încăpere unde era şi uşa şi fereastra deschisă? Pentru că este posibil să fi tras curent, dacă ştii la ce mă refer. Dacă nu e asta, înseamnă că depinde de alimentaţia ta.

| Vaallyy999 explică (pentru Idontunderstand):

Geamuri, usi închise, am vazut ca e posibil de la dormit, de 2 zile tot asa e, daca nu trece, săptămână viitoare merg la medic

| Idontunderstand a răspuns (pentru Vaallyy999):

Dacă durerea persistă, da, mergi la medic. Dar fă-o cât mai repede posibil, mi se pare cam mult o săptămână.

| Vaallyy999 explică (pentru Idontunderstand):

Da, săptămână viitoare luni incep scoala laughing si nu pot sa lipsesc totusi din prima zi, dar merg oricum marti sau miercuri la medic

| Idontunderstand a răspuns (pentru Vaallyy999):

laughing