| LDCCristi a întrebat:

De 3 luni imi trosneste maxilarul. Inainte cand mancam dar acum si cand deschid gura imi trosnete, nu ma doare dar ma enerveaza. Daca pun mana jos in stanga si apas tare nu se mai aude(pun presiune).Si cand rad, si cu gura inchisa cand misc de maxilar imi trosneste.

Repet:Cand apas pe partea stanga nu se mai aude nimic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dana6360 a răspuns:

Probabil mesteci prea multa gumă.

1 răspuns:
| Niklauss a răspuns:

Frate deci anul trecut si eu am patit la fel, si dupa o vreme a dispărut de la sine si nu stiu cum.

Sper ca o sa iti treacă.