| anonim_4396 a întrebat:

Buna la toti! am o mare problemasad a inceput zilele trecute sa imi iese ceva pe maini fata si corp...am luat pastile uractiv si am crezut ca de la ele sau de la mancare in fiinte...nu mai iau acum pastilele aleahee hee am buzele crapate foarte tare si fata este patata ma gandesc ca de la asta si am purtat bluza la o colega si bunica zice ca am luat ceva! la farmacie mi-a dat calciu lactic si niste pastile pentru alergii pentru 5 zile si vitamina C dar tot nu vad rezultate maricrying dar totusi ma ingrijoreaza fata si buzelesad ce zice`ti sa fac (nu sa ma duc la dermatolog) un regim ceva? bunica zice ca am asa zisele "spurcaciuni" niste bubite care nu se iau. dar nu stiu deloc cu suntcrying ma ajutati? :* funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| denisuk12 a răspuns:

Poate ai pojarelwinking

| ingerdraq a răspuns:

Trebuie sa consulti un dermatolog. Nu lua medicamentatie dupa ureche sau leacuri babesti.

| IRemUsI a răspuns:

Pai normal ca trebuie sa te duci la dermatolog. Cum poate sa te trateze cineva fara sa te vada, sa te consulte, sa stie exact problema? Nu exista o pastila care o iei si te vinde de orice boala...