| iubire_3980 a întrebat:

Buna la toti. Ce credeti despre avorturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dulc3'maria a răspuns:

Sunt impotriva lor.de ce sa iei o viata de om?
majoritatea oamenilor se declară împotriva avortului deoarece avortul este o crima:(
prea putini parinti se ocupa de educatia sexuala a fetelor lor
e cel mai mare pacat sa faca asa ceva sau mai rau, sa-l nasca si apoi sa-l abandoneze
nu sunt de acord sa omori o parte din tine pentru inconstienta unei clipe
este ceva oribil care aduce multa suferinta dar nu sunt in masura sa judec pe nimeni
insa cea care face asta ar fi bine sa se gandeasca de mii de ori inainte sa nu regrete dupa;)

http://www.youtube.com/watch?v=VpCZjKPYgrg

9 răspunsuri:
luciana
| luciana a răspuns:

Cel mai nobil sentiment, cea mai mare satisfactie si cea mai mare reusita in viata unei femei, este miracolul de a da nastere unei vieti, de a deveni Mama, sa nu uiti asta niciodata. Cei mai reusiti copii, cei mai buni si iubitori (mai ales de mame), sunt copiii nedoriti; as vrea sa nu uiti asta niciodata. Iti doresc sa ai parte de tot binele din lume si sa nu fii nevoita nicicand, sa vrei a face avort : E cea mai mare crima si cel mai mare pacat ce nu il vei uita vreodat'. Cred cu tarie ca ai pus doar o intrebare ce isi cauta un raspuns aici si nu pentru a te influenta si a cauta o solutie. Si mai cred ca esti puternica si ca stii sa iei decizia corecta vreodat' de vei avea de ales. Numai bine, Lucien.

luciana
| luciana a răspuns:

Si mai cred cu tarie ca noi femeile ne nastem pentru a ne chinui, pentru a suferi, iar ca rasplata, numai Noi suntem cele ce cunoastem Fericirea de a aduce pe lume prin Suferinta pruncul mult visat, de a darui Viata. Nimic nu este mai inaltator si de neinteles sentiment, pe acest minunat pamant ...Lucien.

daniela
| daniela a răspuns:

Depinde de ce trebuie sa-l faci (daca ai 12 ani sau daca ai fost violata sau daca ai probleme de sanatate sau daca nasti si il lasi de capul lui pe strada atunci da sunt de acord cu avortul...

| zorialbi a răspuns:

Pe scurt: Viata incepe in momentul conceptiei, si in concluzie avortul inseamna sa comiti o crima...sa omori in chinuri un copil care nici macar nu se poate apara...copilul tau!
http://www.youtube.com/watch?v=hWG8ZXdb50I
http://avort.ro/
http://vreausaaflu.ro/
http://provitabucuresti.ro/

| unicka a răspuns:

Am o parere foarte proasta despre avortul provocat e o crima, omori un suflet, cu cel spontan asta e..., doar cu sunt atatea metode de contraceptie.

| Andreeagen a răspuns:

Avortu e o crima.Sunt de acord cu ele numai in situatia in care fatul sufera de o anumita boala sau ar muri oricum la nastere in rest...
Copilu ala nare de ce sa sufere pentru greselile altora e doar un "ghemotoc" si el acolo si nare cum sa se apere

| metonst54 a răspuns:

Avortul este esential, si asa suntem destui pe planeta asta.

| cristian_5654 a răspuns:

Da add versus_cstrike id de mess si iti trimit eu ceea ce cred despre avorturi am documentare "Cum se fac avorturiletongue"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubire? cu numele asta nu pune astfel de intrebari.ma sperii.nu asocia un sentiment nobil ca iubirea, cu o crima odioasa.