| Sabrina099 a întrebat:

Buna la toti!
Eu am parul castaniu si as vrea sa il decolorez natural. Am auzit ca musetelul functioneaza destul de bine dar ma intrebam daca dupa o clatire cu o infuzie se decoloreaza putin sau trebuie sa il folosesti luni? Se poate ajunge la un castaniu ( saten ) deschis spre blond dupa o folosire indelungata si corespunzatoare? Va rog raspundeti-mi si mai dati-mi sugestii in legatura cu decolorarea naturala. Mersi si daca vreti dau fundita si voturi la toate rasp. Papa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Eu ultima oara cand mi-am accentuat nunatele parului cu henna a fost acum 2 luni si 3 saptamani, deci, cred ca efectele hennei s-au cam dus.

Eu ma gandeam sa imi fac niste suvite blondii, fara a afecta parul, ceva in genul:sirop d l amaie, decoct de musetel si inca ceva definitoriu, care sa "tina" culoarea".Nu as vrea sa bag oxidant.

Mai stiu de niste vopsele de par, non-agresive, Colour Soin, dar nu am incercat sa vad ce si cum.Nasa mea este incantata, dar ea e incantata de orice i se intampla sau folosesteras, deci, nu prea pun baza in spusele ei. APoi, imi e teama sa nu imi stric parul pe care in toata existenta mea nu l-am vopsit decat de cateva ori, si asta ca sa acopar niste suvite date gres de catre o coafeza cu mana proasta!

4 răspunsuri:
| devine a răspuns:

Nu; eventual o sa ai ceva reflexii aurii dar in niciun caz nu se decoloreaza parul cu ceai sau cu chestii naturale; cel mai bine ia-ti o vopsea fara amoniac; cu aia ai sanse cat de cat sa-l deschizi

| Lavymee a răspuns:

Sincer eu am avut o colega care s-a decolorat cu toate prostiile...si a inceput sa ii cada parul foarte rauhappy. Eu m-am decolorat la salon si a fost mult mai bine.nu am probleme. Asa ca sfatul meu este sa mergi la salonu de coafura daca doresti sa nu ai probleme mai tarziu. Sper ca te-am putut ajuta.

| marinadanila a răspuns:

Pentru decolorarea parului poti incerca produsul profesional rusesc Color Off, de la Estel Profesional, nu contine amoniac, nu arde parul.Dar el decoloreaza DOAR PARUL VOPSIT, are si un miros puternic.Eu l- am gasit pe Facebook : Color off- decolorant pentru par fara amoniac. https://www.facebook.com/produseprofesionalerusesti/ sau la tel 0754921669.Costa 75 ron cutia

| Daniliuc_Eugenia_1960 a răspuns:

Pentru decolorarea parului incercati produsul rusesc COLOR OFF, nu arde absolut deloc parul, DAR DECOLOREAZA NUMAI PARUL VOPSIT! detalii gasiti aici: https://www.facebook.com/Color...
sau la nr de tel : 0754921669