| Palorma a întrebat:

Buna. La vârsta de 11 ani, familia mea spunea ca sunt înaltă (eu având 1.55), dar acum, la 17 ani, am 1.58. Ma îngrijorează faptul ca toate colegele au crescut in înălțime, dar eu nu. Nu vreau răspunsuri ca pentru o fata e mai bine sa fie mai mica. As vrea sa am macar 1.65sad. Aveți soluții?crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Ai vreo 10-20, 000 euroi?
Nu?
Atunci nu-s.
Ma rog, îs tocurile.

| RobertMoon a răspuns:

Nu prea sunt soluții pentru creșterea în înălțime...asta se datorează în mare parte geneticului, dar poți interveni doar cu tratament cu hormon de creștere, dar până să faci asta ai nevoie de analize de sânge și radiografii ale diferitelor articulații pentru a-și face o părere doctorul specialist daca vei mai crește și cam cu cât după tratament.

| dinaprilie a răspuns:

Poate excelezi in alta parte daca inaltimea ti se pare pierduta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 17 esti trecuta de perioada de crestere Nu exista solutii. Ceva nu se leaga ca la 11 ani sa fi avut 1, 55 si dupa aia sa mai fi crescut numai 3 cm.

| Hope1992 a răspuns:

Vei purta tocuri si o sa arati absolut dragalas si feminin.
Cei care iti spun ca e mai bine sa fii mica de statura nu gresesc, la inaltimea mea stii cati baieti mai scunzi mi-au placut, dar era cam penibil sa ies cu eihee hee. Daca asta e singurul tau defect multumeste-i mamei tale.
P.S. inaltimea e mai mult influentata de tata, toti am intrecut-o pe mama la inaltime.

| random1620 a răspuns:

Am auzit ca daca atarni la spaliere (sau sa atarni undeva) te lungesti. Pentru unele persoane am vazut ca a functionat