| Pooc a întrebat:

Am 13 ani dar am intre 1.65 - 1.70 inaltime sad. Mie mi se pare ca sunt prea inalta, adica prietenele mele au cam 1.55 m. Nu vreau sa ajung prea inalta cand o sa mai cresc la ani. Stiiti cumva cum sa fac ca sa nu mai cresc? thinking Dau funditaaa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu ești chiar așa de înaltă, însă colegele tale chiar sunt scunde!
Despre ce vorbim?
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| NoNameJunior a răspuns:

Şi eu am aceeaşi problemă:-s
până la urmă, în ziua de astăzi copiii se dezvoltă mai repede.deci nu ar fi un lucru grav.de "oprit"nu poţi opri în niciun caz.la un moment dat o să te mai opreşti pentru un timp, că doar nu o să ajungi la 16 ani să ai 5 metrirolling on the floor
Baftă!

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Nu poti face nimic, dar nu vei fii prea inalta, la oras sunt si baieti de 2m, care sunt de 19 ani, si ei au fete inalte, nu e o problema sa fii inalt, e o mandrie, am presupus ca esti pe la o periferie / comuna / sat fiindca undeva unde sunt cam toti la fel trebuie sa fie o comunitate mica, daca era una mare gaseai de toate felurile

| Spitz10 a răspuns:

Ai innebunit? Cine vrea o piticanie de fata, baieti sun atrasi de fetele mai inalte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La un moment dat are loc un pulseu de crestere, pe care tu l'ai avut mai devreme decat prietenele tale. Nu ai de ce sa te ingrijorezi, cresterea o sa se opreasca de la sine.

| AnOnIm20202020 a răspuns:

Tu trebuie sa fii fericita ca esti inalta, mai bine nu te mai gandi la asta, si nici nu trebuie sa te ingrijorezi.
dar nu o sa mai poti purta tocuri, ca o sa fii mult prea inalta

| Emmmmmm a răspuns:

My Dear,
asta e imposibil
nu te descuraja daca esti inalta pentru ca vor credte si ele si chiar daca una are 1 60 si una 1 65 carei treaba?
am si eu prietene mai inalte deat mine si nu am nicio problema cu asa
SO.,. stai calmalaughing

| Deni0919 a răspuns:

Si eu am fix aceeasi problema. Doar ca eu am ~ 15 si sunt cam slaba. straight face

| AjutorAnorexieBulimie a răspuns:

Nu tu esti prea inalta, colegele tale sunt prea scunde. Fii mandra, te apropii de o inaltime foarte ravnita de fotomodele, iar in comunitatile mai mari (presupun ca la facultate) o sa ai o multime de colegi/colege de inaltime mare, deci n-o sa mai iesi in evidenta.

| Pooc explică:

Voi spuneti ca arati bine cand esti mai inalta, dar faza e ca, cand esti cea mai inalta din clasa mai apar si porecle urate :-

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Pooc):

Bună din nou.
Și tu nu mai băga toate muștele în seamă, ai încredere în tine.
Pa, pa.

| oanahi a răspuns:

Pai si eu am 1, 67 si nu ma complexeaza chestia astabig grin