| anonim_4396 a întrebat:

Bună lume bună, happy Am aflat ca unii bărbati cresc în înălțime, cu câțiva centimetri și la 30 ani...e adevărat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Nu este vorba, la unele persoane, de dezvoltare hormonala intarziata. exista metode/practici cu ajutorul carora se poate creste la orice varsta. dar... la nu oricine foloseste, sau are rost sa faca asta.

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu,nu e adevarat

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Foarte adevarat! eu sunt unul dintre exemple. intre 28 si 36 de ani am crescut de la 1, 72, la 1, 82.

| RAY a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Sincer nu te cred

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru RAY):

Pe cuvantul meu de OM; Acesata este purul adevar!

| RAY a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Ich glaube nicht in menchen nur in bewies

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru RAY):

Der Dick-Medizin-Akte seit ihrer Gründung im Jahre 1973

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru RAY):

Ai impresia ca eu cer acte de la verificarile medicale, doar ca sa demonstrez pe net acelora care au gresita impresie ca bat campi!? laughing laughing laughing

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru RAY):

@ ca NU BAT CAMPII voiam a spune!

| RAY a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Herr Sincer foarte rar asa ceva

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru RAY):

N am prostul obicei de a minti! Este purul adevar si nu oblig pe nimeni sa ma creada; chiar de insisi medicii au fost uimiti de rezultat!

| GPA a răspuns:

Ar putea fi vorba de o dezvoltare hormonala foarte întârziată.
N-am auzit de cazuri până acum, dar exista.
Depinde de fiecare trup. Ne dezvoltăm diferit, atât fizic cât și psihic. Prin urmare, orice este posibil.

| Louys a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Pai, daca chiar ai patit asta, trebuia sa te duci cu o dovada la un sediu stiintific/de anatomie, nu la noi, avand in vedere ca acele practici doar accelereaza dezvoltarea, nu te inalta peste inaltimea programata.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Louys):

Nimic nou sub soare; medicii, in marea lor majoritate, cunosc asta si faptul ca nu reprezinta o anomalie. aceste "proceduri" combinate de asceza si yoga nu sunt recomandate, tocmai datorita "prostalailor" care se abat de la strictetea etapelor care trebuiesc parcurse, astfel autoproducandu-si boali ireversibile si incurabile, sau chiar decesul.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru GPA):

Nu este vorba, la unele persoane, de dezvoltare hormonala intarziata. exista metode/practici cu ajutorul carora se poate creste la orice varsta. dar... la nu oricine foloseste, sau are rost sa faca asta.

| Louys a răspuns:

Nu
Sau poate au ajuns foarte tarziu la pubertate si dezvoltare, ceea ce nu ti-ai dori, mai bine nu mai cresti cativa CM, decat sa ai o dezvoltare atat de intarziata.