| dolly a întrebat:

Poti sa cresti in inaltime prin exercitii fizice? Am 19 ani, 1.60 si 48 de kg, as vrea sa mai cresc vreo cativa centimetri.

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Un mit e ca baschetul ajuta, prin pubertate-adolescenta. Nu stiu daca la 19 ani e acelasi efect, dar e bine de incercat.

11 răspunsuri:
| Ben. a răspuns:

La 19 ani ...cred ca e un pic cam prea tarziu. dar tu oricum arati bine!

| mami a răspuns:

De obicei cresterea se opreste la 21 ani si sportul sigur nu strica

| ivan_8325 a răspuns:

Incearca inotul iti solicita foarte mult muschii,, mai mult decat la bashcet. insa si baschetul e bun!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta o bara care ete mai mare de cat 2.80 si incearca zilnic sa faci salturi pana vezi ca deja este ceva simplu sa sari atat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

eu sunt la fel am cu 2 cm mai mult decat tine... sad oare mai crestem? daca nu soarta lasa cine ne iubeste ne iubeste si asa eu sincer sunt putin complexata din cauza asta... dar asta e incerc sa accept ca fratele meu are 1 90 cm(23 ani) si eu numai 1 60 tongue... asta e...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda asa e bachetul ajuta...si eu practic si sincer sa fiu am doar 13 ani si am vazut schimbari masive intr-un an am ajuns la 1'80 de la 1'65 si cred ca si baschetul m-a ajutat nu cred ca a fost doar cresterea...Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa in fiecare zi exercitii de stretching. Cu 2 luni in urma am fost la doctor si mi-a masurat inaltimea, aveam 1. 53, mi-am facut radiografie la miini si mi-a spus ca nu voi mai creste, dar totusi, mi-a zis sa incerc sa iau,, arginina" si sa fac stretching. Arginina inca nu am luat, dar am facut stretching timp de 2 luni si acum am 1. 55. 2 cm nu reprezinta prea mult, dar rezultatele serioase pot aparea peste 8-9 luni de munca. Incearca si tu. Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt stefania si am 13 ani si am tot 1. 60... oare o sa mai cresc :-ss? va rog un raspuns

| ant1 a răspuns:

Incearca sa joci baschet.

| gabriel_7188 a răspuns:

Joaca baschet.

| amada745 a răspuns:

Baschet, volei, inot si cel mai complex sport dans