| Larisamonica a întrebat:

Bună, luna trecuta mi-a venit menstruația pe 7 august iar luna asta suntem în 13 și nu mi-a venit. Ce se intampla? Sunt foarte stresata

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Posibil insarcinata...

"în 3 August | Larisamonica a întrebat:
Pot sa raman insarcinata daca partenerul a folosit prezervativ? Mi-e teamă că nu l-a folosit corect pentru că la final a curs sperma din prezervativ, el a zis ca a curs pentru ca nu l-a legat"

| Violleta2022 a răspuns:

Fa un test de sarcina DUPA 21 de zile de la ULTIMA partida sexuala!

| Hyperion7 a răspuns:

"sunt foarte stresata",asta se întâmplă.
Calmează-te, ia lucrurile mai ușor, că dacă te agiți, nu doar că îți strici stomacul, dar îți dai și corpul peste cap!

| aaanamariaaa a răspuns:

Pai dacă nu ești activa sexual, deci ar putea fi exclusa o sarcina. Atunci, poate doar sa iti întârzie, din diverse motive, stres, oboseala, hormoni. Stresul joaca un mare factor sa stii, pot spune din proprie experienta. Eu am pățit și 3luni sa nu am, din cauza stresului. Dar dacă ești maxim de îngrijorată poți merge sa faci o ecografie sa vezi dacă sunt alte probleme. În general oricum mai decalează data asta, normal ar trebui sa fie fix, dar se mai întâmplă să întârzie si fără a avea probleme de sănătate. Pentru început nu te mai stresa, daca poți. Si poate o sa iti vina în câteva zile. Multa sănătate