| anonim_4396 a întrebat:

M-am operat de amigdalite acum 5 zile si durerea persista mereu, cei care au fost sau sunt in situatia mea spuneti-mi cand va trecut si ce ati mancat? Ca eu sunt slabita si mi-e frica sa mananc ca sa nu ma lovesc sau sa sangerez.Eu inca mai am albeata aceea in cele 2 gauri si ma doare cand inghit si dimineata ma trezesc cu o durere ingrozitoare de gat si se duce pana la urechi si pana nu iau o fiola de algocalmin nu imi trece.Alt medicament decat fiolele nu mi-a zis doctorul sa iau nimic...Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cosma16 a răspuns:

Durerea o sa mai persiste 2-3 zile.Nu manca coaja de paine, friptura, dulciuri sau orice altceva care sa zgarie gatul.Mananca multe supe si bea multa apa.