| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
In dupa-amiaza asta dupa ce am venit de la inot, am fost foarte obosita si simteam o durere la osul frontal, m-am culcat cam 2-3 ore, si dupa ce m-am trezit au inceput sa ma ia frisoane, cu toate ca e destul de cald eu stau imbracata in pantaloni lungi, sosete groase si plovar si tot imi e frig.
Ce pot sa fac, singurul medicament care ma ajuta in orice situatie sunt fiolele de algocalmin dar mi s-au terminat si doctorul meu de familie al naibi e in concediu.
Aveti idee ce pot face pana maine dimineata?
P.s: Nu cred ca am facut insolatie ca piscina era acoperita si in soare nu imi amintesc sa fi stat mai deloc in ultimele 2 zile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| LarisaDragomir a răspuns:

Se poate sa fi racit, totusi este posibil sa ai si insolatie.Consulta un medic repede, nu conteaza daca e de familie sau nu, daca ai o cunostinta asistenta intreab-o pe ea.Multa bafta si insanatosire grabnica!

| rico123 a răspuns:

Nu dar poate ca ai racit! Ai iesit cu capul ud afara! Pana maine nu poti face nimic ca sa te videci! Du-te la farmacie si vezi ce poti lua! SANATATE!