| Florin_Mihai_1996_nqE9 a întrebat:

M-au piscat tantarii. Însă, pe lângă ciupitura făcută, mă mănâncă foarte tare. Bubița creată nu mă doare mai deloc insa de jur împrejurul bubitei am o mâncărime uriasa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Edmonds2342 a răspuns:

Stai liniștit, e perfect normal. Cum zice si anonimg, trebuie sa gasesti o soluție la farmacie, dar dacă nu vrei sa faci un drum în plus sau sa mai cheltui bani, freaca puțin zona cu spirt sau oțet și îți va trece. Numai bine!

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Trebuie sa existe spray-uri la farmacie anti-mancarime.
https://comenzi.farmaciatei.ro/......-p10056594

| ancaflorian a răspuns:

Eu reacționez foarte urat la muscatruri de insecte, se îndoiește, se umfla, ma mănâncă zona. Tot timpul pun Fenistil (e un unguent) si imi trece rapid.