| cristi1000 a întrebat:

De 2 zile am observat ca am inauntrul pleoapei un fel de bubita tare care nu se misca de acolo...
Ochiul nu ma doare deloc, dar as vrea sa stiu ce este?
Si cum pot sa fac sa dispara

Răspuns Câştigător
| Mada_Mays_1994 a răspuns:

Hey, probabil ai ulcior ..se trateaza cu kanamicina,, dar nu poti sa iei orice dupa capu' tau pentru ca nu se stie daca e ulcior sau nu.dar incearca chestia asta : ia o lingura de lemn si bag-o in apa clocotita apoi o scoti si cu partea bombata apesi pe pleoapa (cat de fierbinte suporti tu ) daca nu-ti trece in cateva minute inseamna ca nu este ulcior. si mai bine te duci la un doctor, decat sa dai in altele :*. Multa sanatate:*

2 răspunsuri:
| iDangerous a răspuns:

Este ulcior, probabil. Nu îţi face griji, în câteva zile va dispărea.

| Aimèeeee a răspuns:

Probabil este ulcior, o vizita la dermatolog ar fi cel mai bine.