| Anuseabusea a întrebat:

Buna.
Ma adresez la dumneavoastră dupa ajutor si un sfat.
Pe data de 16 am inceput administrarea pastileleor anticoncepționale Midiana din prima zi a ciclului menstrual.
Primele 5 zile sangerarea a fost mai abundenta insa dupa mai slaba.
Problema este ca nici pana azi sângerarea nu s-a oprit
Este prima data cand administrez anticonceptionale.
Si nu stiu ce sa fac.
Asa ma simt bine, cateodata am cate o durere ca la menstruatie, astazi am avut niste dureri de cap si o stare de oboseala.
Sa intrerup administrarea pastileor?
Va rog mult sa ma ajutati.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Opreste-le imediat si mergi inapoi la medicul care ti le-a prescris, ca iti afecteaza sistemul hormonal, ceva nefiind normal.
Sa-ti faca investigatie serioasa la hormoni (poate aceste anticonceptionale sunt toatl nepotrivite pentru corpul tau) si sa-ti vada ovarele, uterul si restul organelor sa nu ai chisturi, fibroame sau tumori.

| dullcat a răspuns:

Intrerupe administrarea si mergi la medic.