| D0zzz a întrebat:

ma astept sa primesc pareri ale fetelor, care au experienta, deci: sanii mei sunt inca in crestere si ma dor de ceva vreme, eu obisnuiam sa dorm pe burta, asa dormeam cel mai comod, dar nu prea pot sa mai stau pe burta din cauza sanilor. Are ceva daca stau cateodata asa un timp mai lung? ma refer, incetinesc cresterea sanilor? si inca o intrebare: mi se lasa sanii daca port sutien, desi nu prea ii sustin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| whatevernvm a răspuns:

Buna!

Nu iti influienteaza cu nimic cresterea sanilor daca dormi pe ei, dar se poate crea o senzatie neplacuta si poate tine pe tot parcursul zilei.

La fel, sutienul nu influienteaza cu nimic. Nu ti se lasa, dar probabil o sa ai aceasta senzatie dupa ce il scoti.
Poti pune astfel de intrebari expertilor dupa www.noifetele.ro si iti vor raspunde mai corect si mai exact.
Nu recomand sa porti mereu sutien, cel putin cand esti acasa poti renunta la el.

Bafta:)

4 răspunsuri:
| IcsD a răspuns:

Daca dormi pe burta nu, nu impiedica cresterea sanilor! Si eu sunt cam la fel din cauza unei perioade.
Sanii. depinde de organism daca se lasa. Daca ii porti fara sutien clar nu o sa se lase. Daca pui sutien este posibil cu timpul. nu peste 3 luni. sa se lase.
Funda?

| loliiizza a răspuns:

Pai. depinde ce sutien.Ce cupa. Zic dupa aia

| loliiizza a răspuns:

Ma rog.
am zis ca depinde de cupa pentru ca daca nu ai sanii foarte mari, atunci nu neaparat, din ce stiu eu...

| Laurika99 a răspuns:

Si pe mine ma dor si eu dormeam pe burta dar dorm pe o parte incearca e mai bine.Si cu sutienul eu nu port nu de teama da am auzit niste zvonuri eu zic mai bine sa nu port.