| MariaAntoneta a întrebat:

Buna TPU!
Am o veruca pe degetul mare de la mâna.
Țin sa menționez ca nu am fost la medicul dermatolog și am fost la o farmacie, mi-am luat un fel de soluție pentru veruci (negi) și a început sa se facă mai urâta și mai dureroasa.
Pe lângă ea s-a făcut un cerc alb și pe lângă cercul acela alb mi s-a înroșit practic o parte din deget.
Doar un pic daca ating ma doare groaznic… oare s-a infectat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alv4r0 a răspuns:

Nu, nu s-a infectat ești tu alergica la acea soluție, și în schimb ai putea să dai cu betadine pe acel neg și să legi cu un plasture sa nu se așeze praf, și să îl lași așa fără să te mai gândești, numai bine!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu avem de unde sa stim asta, doar un medic dermatolog iti poate spune, dupa ce vede degetul cu negul.