| AnaMmmmm a întrebat:

Buna, ma doare burta si câteodată simt ca ma tine si ca nu pot duce respiratia pana la capăt, imi vine sa casc mereu.
Precizez ca încă nu mi-a venit menstruația, ar putea fi din cauza menstruației?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

Medicul de familie ce a spus?

| iChristiaN47 a răspuns:

Bunã Ana! Aceste simptome în mare parte nu ar trebui sa fie legate de menstruatie. Important este sã gãsesti cauza. Poate fi un virus sau o bacterie.

Daca aceste simptome persistã, ai putea lua legatura cu medicul de familie, însã cel mai indicat ar fi sa faci un set de analize (hematoleucograma) si o radiografie abdominala (cu bariu).

Poate sunã ingrijorator însã acestea sunt teste de rutinã, mai putin radiografia.

Repet, mai intai ia legatura cu medicul tau de familie, pentru a primi o trimitere sau poate o eventualã retetã cu ceaiuri naturale.