| PussicatDolls a întrebat:

De aproape 1 an, eu și prietenul meu nu putem duce un act sexual pana la capăt și de multe ori nici nu îl putem începe din cauza unei dureri foarte, foarte mari. Nu am alte simptome, nu sângerez în timpul contactului sau după. Doar simt o senzație de durere insuportabila, arsura și câteodată usturime. Precizez ca sunt foarte strâmtă.

Ce credeți ca ar putea fi?

Mulțumesc pentru ajutor!

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este o infectie genitala. In mod normal, la prima durere, oricat de mica, trebuia sa intrerupi contactul sexual si sa te prezinti la ginecolog in maxim 48 de ore. Ai fi primit un tratament de 14-21 de zile, partenerul tau la fel si totul ar fi revenit la normal. Voi ati neglijat problema incredibil de mult, si ea probabil s-a agravat. De aceea este foarte urgent sa te prezinti la ginecolog maine. Si sa te pregatesti cu rabdare, tratamentul poate dura multe luni si va include vizite la ginecolog de 1-2 ori pe luna.

| corbulalbrosu a răspuns:

Exact pentru a se rezolva printre altele si astfel de probleme de natura ginecologica s-a inventat meseria de medic ginecolog. Trebuie doar sa lasi rusinea de o parte si sa te prezinti la o consultatie ginecologica absolut necesara si normala in cazul unei femei care si-a inceput viata sexuala dar in plus are si anumite probleme de natura medicala. Discuta cu medicul ginecolog si daca vei dori ne vei putea povesti care au fost motivele reale ale afectiunii de care suferi. Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebarea din mintea tuturor baietilor in acest moment: "Ce e in neregula cu prietenul tau?". Eu plecam dupa doua saptamani...