| LSMM a întrebat:

Ma doare frecvent spatele, in special daca merg mult pe jos. Durerea poate fi cauzata de pozitia mea incorecta (pe scaun stau cocosata)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| fabiola a răspuns:

Corecteaza pozitia caci odata cu inaintarea in varsta va fi mult mai greu si vei avea probleme cu spondiloza, dureri ingrozitoare de cap.Si in timpul somnului foloseste o perna speciala si o saltea ortopedica!

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Da! de asta e si pe mine ma doare la fel.

| defapteunuexist a răspuns:

Pe mine ma durea foarte rau spatele cand eram in crestere.

| AnaLove444 a răspuns:

Stai in pat pana trece durerea.Si mergi cu masina ar fi mai bine happy

| xoxolove96 a răspuns:

Clar da. du-te la medic. cel mai probabil o sa te trimita la chinetoterapeut unde o sa urmezi niste exercitii pentru indreptarea coloanei. incearca sa iti schimbi pozitia. fundita?

| SobolanLaBOT a răspuns:

Conteaza varsta daca ai sub 25 de ani nu e de la calculator (decat daca nu stai toata ziua si stramb rau) daca ai sa zicem 25-35 nu mai sta stramba ca la batranete o sa ai toiag sau de fiecare cand te strambi aduti aminte cum e durerea si indreaptate