| baubau_1845 a întrebat:

Bunica mea este cocosata si o doare foarte rau spatele d abia se da jos din pat ce se poate face sa nu o mai doara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NickoS a răspuns:

Cum a spus soothe dar sa folosesti ulei de sunatoare (este bun pentru dureri de spate, reumatice)

4 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Sa te puna pe tine sa ii faci putin masaj pe spate.

| fabiola a răspuns:

Daca poate sa mearga in aceasta vara intr-o statiune balneo-climaterica, sa faca impachetari cu namol si toate sedintele care i le va recomanda un medic de specialitate!

| lia.d a răspuns:

Buna! Daca poti ia pentru ea un bilet de trimitere de la medicul de familie,"catre fizioterapie", acolo sunt medici care cu astfel de dureri se ocupa si ii poate da un tratament eficient, tablete sau injectabil, in functie de afectiunea pe care o are.

| baubau_1845 explică:

Si bunica mea a patit la fel in urma cu cateva luni. din fericire acum este bine.Am fost cu ea la un medic endocrinolog care ne-a dat pastile si o injectie