Întrebare recomandată | catalin2013 a întrebat:

ma doare ingrozitor maseaua si nu stiu ce sa fac maine merg la dentist dar pana maine... niste remedii simple va rog ajutati-ma (DAU FUNDA)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| T30D0RA a răspuns:

Incearca cu usturoi. Eu asa fac.

| catalin2013 explică (pentru T30D0RA):

Si unde pun usturoi la masea? happy

5 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Regele durerilor de dinti este -Diclofenacul. Daca ai peste 12 ani ia o tb.si daca ai sub 12b ani un nurofen.Maine te asteapta dentistul, ai promis!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tuica, sau orice fel de alcool.

| alexclaudiu2003 a răspuns:

Daca nu ai prin casa analgezice, ia o gura de Spirt si tine-l in gura la masea pana iti amorteste limba.

| papusika128 a răspuns:

Ia un chetonal sau daca ai puroi la masea mune un prosop pe calorifer si apoi pe masa, sau cv sprei ce amorteste. Sper ca te-am ajutat fundita?:*