| madalina_4528 a întrebat:

Bunasad ma doare ingrozitor maseaua, ce as putea face?( la dentist nu merg mi-e frica)

9 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Draga mea am trecut si eu prin asa ceva, aceeasi frica.Crede-ma am luat o multime de algocalmine pana cand nu isi mai faceau efectul doar ca sa nu merg la dentist, pana nu am mair rezistat si nu am mai putut indura atatea nopti nedormite si lacrimi. Orice ai face nu ai alta solutie decat sa mergi la destist.Gandeste-te ce bine o sa fie dupaceea indura si tu acum si va trece.O sa iti fie mult mai bine dupaceea, crede-ma alta solutie nu ai.Bafta si curajhappy

| liviu42 a răspuns:

Un algocalmin fiola si cat mai repede la stomatolog. Mai tarziu vei regreta.

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Bea o tuica! tongue
deci cumpara si tu o pasta de dinti scumpa cum ar fi sensodine. Iti va calma durerea dupa cateva zile!

| Youcomewithmeinhell a răspuns:

Dragaaa vino pe la mine si te rezolv dar cu plata in "NATURAAAA"

| php a răspuns:

Du-te la dentiststraight face nu ai de ce sa iti fie fricahee hee mai bine suferi un sfert de ora la dentist decat luni intregi cu durerea de masea:*

| junioru_4096 a răspuns:

Booon...cata durere induri acu!? daca mergi la dentist iti dai seama ca lucrarea care o sa tio faca nu o face pe "viu" iti va face o anestezie constand intr-o injectie, injectia aia nu doare absolut Deloc! vei simnti doar o intepatura foarte usoara, daca te doar dupa ce iti amorteste iti va mai face una (maxim 5 din cate mi-a zis doctoru) oricum stai lejer ca nu mori daca te duci la dentist...succes happy

| cOry_1726 a răspuns:

Ia antibiotice si maseaza falca cu spirt si stai calma nu t gandi la nimic

| IulianaRC a răspuns:

Buna. te sfatuiesc sa lasi frica de oparte deoarece acum sunt multe metode de anestezie.ca sa iti calmezi durerea incearca aulin sau nurofen capsule moi.

| MyEssence a răspuns:

Stai linistita.du-te la dentist.si eu aveam aceeasi durere si cand m-am dus dentistul a zis ca o sa ma opereze, si la operatie am stat vreo 3 ore cu gura deschisa si nu m-a durut aproape deloc si a trebuit s imi scoata nervul din masea si sa imi puna plomba...dar cu aceste noi anestezice nu te mai doare nimicwinking