| Andreeaioan115 a întrebat:

Buna,ma doare inima din cauza la atâtea insomnii cronice ((((( ma simt foarte nașpa,nimeni nu ma înțelege, ce sa fac ca sa scap de aceasta durere? O sa ma duc la medic la sfârșit de săptămâna. Dau funda. Ajutor (((

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

In sfarsit, te duci la medic la final de saptamana. Aia e. Pana atunci asteapta.

Cum sa zici ca nimeni nu te intelege? Pai iti explicam foarte frumos de fiecare data (la fel ca acum) ce ar fi bine sa faci si nu o faci. Esti sigura ca nu... este invers? Ca nu ne intelegi tu pe noi? :/

Dar o sa zic asta mere, ca nu ma doare tastatura sa scriu. Ia o gura de aer proaspat, lasa tehnologia, lasa gandurile negative si relaxeaza-te. Nimic nu este rau, esti la inceput de astfel de lucruri si o sa treaca. Vrei sau nu vrei sa te simti bine? :/

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Am citit recent ca doua fructe kiwi mâncate înainte de culcare ajuta in caz de insomnii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sa faci? Aștepți final de săptămâna ca sa te duci la medic. Insfarsit te duci, ca pui aceeași întrebare de o grămada de timp. Mai bine te duceai de prima data pentru ca amicii de pe TPU nu te pot ajuta cu asa ceva.

| 2420 a răspuns:

Și eu am probleme cu insomnia, poți citi în intrebarile mele anterioare.

Deși am serviciu deci muncesc, tot adorm târziu noaptea gen 1 - 2 noaptea deși zilnic depun un efort fizic intens la serviciu.

În general mă mișc cam greu după lipsa de somn dar la serviciu am reușit să rezist cât de cât consumând cofeină pe timpul zilei.

Dar de câteva săptămâni am început chiar să iau somnifere inainte de culcare dar câteodată degeaba că tot târziu adorm.

Te înțeleg perfect din păcate, cât despre durerea de inimă, încearcă să iei calmogen, eu unul iau seara inainte de culcare și o pastilă de calmogen și am observat că am adormit mai repede.

O seară plăcută să ai în continuare și numai bine!

| TheMaker a răspuns:

Tu, nu la inimă ai o problemă.