| Andrei265268 a întrebat:

(Baiat) simt o durere in piept. Ma doare doar cand apas usor zona. Durerea este pe partea stanga a pieptului direct sub sfârc. Doresc sa adaug ca în ultima vreme nu m-am lovit. Ma îngrijorează faptul ca punctul dureros este în zona inimii. Nu ma doare inima ci ceva între sfârc și inima. Durerea nu este foarte tare dar sunt îngrijorat. NU am mers la medic din cauza coronavirusului.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In partea stanga sub san, este splina si poate durea din cauza oboselii fizice excesive, sau a noptilor pierdute, fara somn.
Nu are importanta deloc daca dormi ziua, este vital sa dormi noaptea, intre 10 seara si 6-7 dimineata, ca creierul si organele vitale din abdomen, sa se refaca si sa produca ceea ce este necesar, pentru buna functionare a intregului organism.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca simti este masa musculasa nu inima sau o coasta, simti durere in mijloc? Bratul stang?

| oz_1736 a răspuns:

Nu stiu cati ani ai, poate se formeaza piatra

| Andrei265268 explică:

Trebuie sa adaug ca am 14 ani și ma doare cv între sfârc și inimă. De obicei dorm între orele 11 și 9 dimineața și ziua nu fac efort fizic. Mulțumesc de raspuns