| yym a întrebat:

Am palpitatii si simt ca ma doare toata partea stângă, cu inima si mana. Cred ca este de la emotii, am un examen important maine si din aceasta cauza nu am putut nici sa adorm. Cum fac sa scap de palpitatii? Nu mai pot de dureri! Am încercat sa ma gandesc la altceva, dar ori mi-a revenit teama, ori nu m-am putut calma.
Multumesc pentru ajutor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Un aspacardin te-ar putea ajuta împotriva durerii pe care o simți.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Stai mă linistit e proba orală, nu pica nimeni. Trebuie doar prezența.

| Deserth a răspuns:

Giolgau,tu faci asta ca sa nu mergi la scoala

| RoxanaY a răspuns:

Posibil. Vezi ca atatea emotii nu sunt prea bune.

Bea un ceai de musetel sau de menta si incearca sa nu te mai gandesti la examene. "Barfeste" cu cineva. Uneori face bine. Te distrage de la probleme.

Sper ca ti-am fost de ajutor!