| valles a întrebat:

Ma doare rau maseaua, stiti ce as putea sa fac sa nu ma mai doară pana maine? Deoarece acum e prea tarziu sa mai gasesc vreo farmacie deschisa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Eu cand patesc asta rog pe cineva din familie care fumeaza sa aprinda o tigare si o bag cu filtrul (normal duh) in ureche si trage aer din ea si ma ajuta la masea. Ori pun tuica pe o bacata de vata si o pun in zona care ma doare. Sau compresie calda si rece, pui o carpa calda pe fata un minut apoi una rece si tot asa pana iti amorteste zona

4 răspunsuri:
| George12356456 a răspuns:

Încearcă să pui ceva cald pe obraz. Mai bine ai merge la urgente.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Alexxxxxandraxxx):

La mine niciodata n-au functionat chestiile astea. SINGURUL lucru care a functionat: a fost la dentist sa-mi scoata nervul. Atat.

| Raducons a răspuns:

Mergi la dentist acum daca ti a tecut si poate reuseste sa o trateze.altfel o pierzi(o scoti), daca e umflata medicul iti va da tratament si apoi o trateazaasica o plombeaza daca arata bine la film.Nu neglija problema!

| Bizon95 a răspuns:

Nu stiu de unde esti, dar in orasele cat de cat mari sunt farmacii deschise non-stop
in plus mai sunt spitale care au camera de garda si iti un prapadit de ketonal-duo

insa presupun ca acum e tardiv si s-a facut "maine"

oricum singurle doua solutii pe care le stiam in lipsa farmaciei e sa te imbeti sau sa iti dea cineva un pumn in barba si sa te lase lat