| FlorinCiokan a întrebat:

Un sfat Stomatologic va rog? sunt nelinistit. Am avut maseaua umflata dupa ce mi s-a dezumflat mai precis marti trebuia sa ma duc sa continui ce era de facut. nu m-am dus find nepasator deoarece nu ma durea. azi vineri am simtit ceva "miscare" in maseaua stricata. e tarziu si nu am unde sa ma duc la medic. Am citit pe net ca in timpul in care nu ma doare nu se vindeca dintele ci din potriva se AGRAVEAZA. Sunt nelinstit pana maine fiind sambata trebuie sa gasesc un medic. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Cum sa se vindece maseaua, odata cariata va fi din ce in ce mai rau, dar nici nu trebuie sa te panichezi, de pe o zi pe alta nu insemna ca avanseaza caria extrem de mult, vei merge la medic atunci cand reusesti sa iti faci o programare si pe viitor sa nu mai astepti ca poate-ti trece ca nu e gripa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://drfondrea.ro
Poti sa intrebi direct un medic stomatolog.

| Peridava a răspuns:

Daca a fost umflata, inseamna ca ai avut infectie (puroi). Daca s-a retras, e bine. Reprogameaza-te la medicul tau. Intre timp, ai grija cum maninci. Incearca sa nu maninci pe partea cu maseaua stricata, sa nu intre mincare in carie (daca ai).