| raginuta a întrebat:

.ma inteapa inima in fiecare zi... am doar 12 ani.....nush ce e si imi e frica sa nu fie cv mai grav...si in acest timp cand respir park ma inteapa mai tare.....va rog ajutati.ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| alinadianaaa a răspuns:

Buna.Poate sa fie din cauza lipsei de calciu din organism.Iti recomand sa faci o electrocardiograma.

| Helly1226 a răspuns:

Fa niste analize de sange (Hemoleucograma si Ionograma) si o Electrocardiograma (ECG).

| GeckoTimisoara a răspuns:

Ai putea sa faci analize cum spune Helly1226 insa iti zic eu din experienta :
Am si eu aceasta problema de la varsta de 6 ani iar acum am 16. Timp de 10 ani cred ca a aparut aceasta problema cam de 7-8 ori. Nu apare des. Nu stiu din ce cauza apare. Am fost la medic de 3 ori. De fiecare data imi puneau un aparat cu ventuze pentru a imi monotoriza bataile inimii, am facut teste de sange, insa se pare ca totul a fost normal, nu aveam nici o boala. Dupa un timp am aflat de la un prieten, care s-a dovedit a avea aceleasi probleme, ca s-ar putea sa fie de la muschi, nu de la inima. Oricum, nu te ingrijora prea mult, nu mori, nu ai cancer.