| Biuta36 a întrebat:

Buna,
Ma numesc Bianca am 1 65 si 60 kg si as vrea sa slabesc, ma poate ajuta cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Miscare,apa,fara paine dulciuri, bauturi carbogazoase, paste. Doar salate, legume, fructe, si daca esti in crestere si ai mostenirea genetica pentru a fi mai plinuta cu greu vei putea fi o trestie. Dar sa stii ca si salcia este frumoasa, si balena este impunatoare si fiecare asa cum l-a lasat creatorul a toate, este frumos si util si place cuiva. Eu m-am straduit pana m-am imbolnavit de stomac. Ssa ca acuma caut sa ma mentin, si sa dau usor usor cate 500 de grame la luna cum e indicat.

| alexandru0sorin a răspuns:

Ce varsta ai? si eu vreau sa slabesc. eventual facem exercitii impreuna daca stii ce vreau sa zic.

| Tatut_Francesca_2000 a răspuns:

Mananca fructe, fa miscare, bea multa apa poti bea si sucuri naturale, asigurati proteine si vitamine, succes

| Yanaa01 a răspuns:

Fa multă mișcare, bea multă apa, nu mai mânca după ora 6 seara. Renunța la dulciuri, prăjeli, pâine...