| bogdanstaicu a întrebat:

Buna, ma numesc Bogdan si de 9 luni urmez un tratament cu Olanzapina dupa un episod psihotic,acum vreau sa ma las de ea dar imi da insomnii, stiti cumva cum sa trec peste ele a mai luat cineva acest tratament oribil?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| JohannaGirl a răspuns:

Draga Bogdan, nu te poti lasa de ele doar pentru ca tie ti se pare oribil.Tratamentul trebuie sa il privesti ca pe aliatul tau, nu ca pe inamicil tau. Olanzapina este un bun stabilizator-ai insomnii daca renunti brusc, normal. Mai bine vorbeste cu medicul si poate iti recomanda altceva, gen Depakene/ Litiu/ Seroquel. Daca tii la tine si la sanatatea ta, nu lua decizii singur.
Multa sanatate!