| Covrig_Gaby_1971 a întrebat:

Bună, ma numesc Elena si as vrea sa va întreb dacă este normal ca a14a zi sa imi vina iar ciclu dar are culoarea maro inchis.In decembrie am fost la medic si mi-a spus ca am un chist pe ovarul drept. Mi-a dat sa iau trei luini Duphaston.Acum iau ultima cutie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E din cauza chistului.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este normal, odata ce ai chist pe ovar, asa se intampla!

| Lostlyric a răspuns:

Uita-te pe prospect. La Duphaston apar reactii adverse frecvente care consta si in cicluri menstruale neregulate, abundente sau dureroase.
Iti recomand sa mergi pana la farmacist sau medic si sa intrebi daca este o cauza normala a tratamentului ori dupa ce ai terminat tratamentul, obligatoriu o vizita la medicul care ti le-a prescris.
Nu intrerupe tratamentul fara recomandarea medicului.