| Lorena4321 a întrebat:

Ma numesc Lorena si am 14 ani (aproape 15). Acum o luna sau mai putin, am detectat o umflatura la axila dreapta.Cand a aparut era destul de mica si nedureroasa dar cu timpul a inceput sa devina mai mare si ma durea daca apasam usor. Dupa o saptamana a inceput sa devina mai mica si in doua saptamani a disparut.Credeti ca as putea avea cancer la san de la aceasta varsta sau alte probleme grave?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este aproape imposibil sa ai cancer la san la varsta asta. In plus, cancerul nu doare (in afara de stadiul terminal) si nici nu dispare de la sine. Probabi ai avut o hidrosadenita, o inflamatie a unei glande sudoripare