| DelliaRennata a întrebat:

Acum 1 luna și jumătate mi-a apărut un Cos pe maxilar, destul de mare și dureros. Nu am umblat la el, era sub piele și foarte umflat. A trecut timpul și începuse sa facă un cap alb și ma manca foarte tare in zona aia, ma manca sub piele și nu am mai suportat așa ca l-am stors. După ceva timp Se trăsese umflatura, dispăruse coșul, îmi rămăsese doar o pata roșie dar nu ma mai durea. Apoi a început sa se mărească acea pata și sa devină ca un fel de carne crescută in afara, nu e ieșită in relief, doar la atingere se simte și e tare, când apăs nu ma doare sau ceva dar e foarte tare ca și cum ar fi un Cos mare sub piele, dar nu ma doare și nu iese nimic. E așa de 1 luna și jumătate. Ce poate fi și ce trebuie sa fac?

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca este de o luna... poti merge la un dermatolog, iar acesta o sa te indrume spre alt medic daca este cazul.

| Anonim2002222 a răspuns:

Mergi la un control este cel mai bine nu trebuie sa te panichezi chestiile de genul asta se intampla mereu si la orice varsta cel mai bine mergi la un control la doctorul de familie sau la spital