| Bumbalop a întrebat:

ma numesc Mihai.
Si am o nelamurire. Am 14 ani 177cm si 62-63kg si as vrea sa stiu daca o sa mai cresc. Mama mea are 165cm iar tatal meu 185cm. Mananc natural si bine, fac baschet cam o ora pe zi, si dorm cam 8-9 ore pe zi. Deci ce ziceti o sa mai cresc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| iFollowRivers a răspuns:

Probabil maxim 5 centimetri... oricum fetelor le plac baietii inaltibig grin

| caractere a răspuns:

Citisem undeva mai demult ca media de crestere in inaltime a copilului depaseste cu 7 cm inaltimea celui mai inalt parinte. Nu este o regula, bineinteles.
Un ex personal: tatal meu avea 1.74. Eu am 1.80

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,vei mai creste pana in jurul varstei de 18-19 ani(cand se opreste dezvoltarea fizica, deci si cresterea in inaltime, la baieti).