| TwilightUTZaGurl a întrebat:

Ma numesc Oana. Am o mare dilema: cand ma masturbez [eu numai ma masez, nu bag degetul] observ o secretie albicioasa si groasa. Este secretie vaginala? Tin sa mentionez ca nu mi-a venit ciclul si nici pe chilot nu observ foarte des scurgeri vaginale.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Onutzyk a răspuns:

Nu stiuj

10 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Da, este secretia rezultata in urma excitatiei.

| Zenithf a răspuns:

Este normala, chiar este nevoie de ea cand vei face alte treburi, ca ea protejeaza vaginul.

| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

Secretie vaginala 100% insemna ca esti dezvoltata siti va veni cliclul tongue

| sefata a răspuns:

Copilash` la varsta ta iti sta la altceva capul? Nici nu ti-a venit menstruatia, dupa scris cu siguranta mai mult de 14 ani nu ai.
Te masturbezi cu vreun rost? Primesti inteligenta masturbandu-te la varsta asta? Si in legatura cu scurgerea ai grija sa nu fi gravidarolling on the floor! Doamne... Da-le doamne minte. ca mintea lor sta in ziua de azi intre craci

Răspuns utilizator avertizat
| bellaisa a răspuns:

Pai daca se masturbeaza e normal sa-i curga o secretie, stai linista este normal sa ai secretia asta si nu are legatura cu menstruatia.ciclu cand iti vine iti vine, nu da semne la toata lumea (poate te vor durea sanii inainte). si oricum daca ti-ar veni si ai fi pe "stop" si te masturbezi, lichidul ala tot o sa curga happy.

| Maiutza a răspuns:

Dne! Oana! Nu'mi vine sa cred! E adevarat?! Daca da, atunci ai innebunit! Dne! Nu'mi vine sa cred!

| laurentiu2qq a răspuns:

Buna daca secretia nu este maronie este normal sa ai secretie esti pe aproape sa iti vina ciclu

| mamutza a răspuns:

E normal sa-ti curga, asta inseamna a juisa.maseaza-te cu ulei sau creme.incearca sa-ti gasesti pe cineva care sa-ti faca cunilingus, adica sa-ti linga vulva si clitorisul.senzatiile sunt formidabile

| SexGirl1988 a răspuns:

Lichidele placerii