| Roxanaaaaaaaa a întrebat:

Buna ma numesc roxana si am o mare problema.in ianuarie am intretinut relaxi sexuale neprotejat(el nu si-a dat drumu in mine) dupa care in urmatoarele 2 luni mi-a venit ciclu normal(stiu ca iti poate venii ciclu cand esti gravida 2 3 zile si acele este de culoare inchisa insa la mine a durat 7 8 zile si a fost normal). treaba e ca de 5 zile mi-a intarziat si ma doar ovarele suportabil si un pic burta.este posibil sa fiu gravida sau am altceva? pls help

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Gravida nu cred ca esti, mai degraba as crede ca esti racita la ovarwe, ar trebui sa mergi la ginecolog sa te consulte si sa iti prescrie tratamentul potrivit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună,Roxana!
Nu ai cum să fi gravidă, ai căpătat o răceală la ovare.
Du-te la ginecologie.
Te pup!

| RainboyDash a răspuns:

Da, sigur esti gravida, sa vad cum le spui parintilor tai... Dupa 3 luni nu prea mai poti sa faci avort.

| ciocolatacupiperrosu a răspuns:

Din ianuarie pana acum aveai mai multe semne. Deja incepe sa se vada si burtica daca ai fi insarcinata. Ca te dor ovarele si burta e de bine. Probail ai o mica "raceala". Ar trebui sa iti vina. Insa pentru linistea ta poti sa iei un test de sarcina insa repet nu cred ca e cazul.

| antoantonia a răspuns:

laughing sti melodia aia cu roxana nu? ti se potriveste. eu nu va pot intelege. daca tot nu aveti ce face si chiar vreti sa faceti asa ceva macar naibii luati-va prezervative. cat costa 5 6 lei? chiar asa de saraci sunteti?

| crazyangel05 a răspuns:

Nu te speria ca nu esti gravida, cu siguranta ai racit mai bine te-ai duce la ginecolog pentru siguranta

| deea8907 a răspuns:

Poate fi o dereglare hormonala! dar ca sa-ti ramuresti orice indoiala fa un test de sarcina nu e scump maxim 10 lei.

| MonsterAce a răspuns:

Sa ai grija ce faci