| ♥PiNkY♥ a întrebat:

Buna ma obsedeaza ideea de a slabi. dimineata sunt la regim iar seara mananc ca o proasta ce sunt.ma urasc! vreau sa slabesc ddar nu prea am vointa de azi am zis sa incerc am facut exerciti si bicicleta 1 h.am de gand sa tin dieta disociata credeti ca e bine? fundaaaaaa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tyana a răspuns:

As fi vrut sa stiu varsta ta, greutatea si inaltimea. Spunand "ma obsedeaza ideea de a slabi"nu-mi dau seama daca chiar ai nevoie de a slabi sau e doar o obsesie.
Pentru a slabi nu trebuie sa te infometezi ci doar sa duci un regim de viata sanatos. Elimina fainoasele(cu exceptia orezului care nu ingrasa si e foarte sanatos)si axeaza-ti alimentatia pe fructe, legume in stare cruda(salatele sunt cele mai indicate mai ales ca gasesti din belsug legume acum)carnea slaba(piept de pui si peste)laptele cu concentratie scazuta de grasime si branza(ambele acoperindu-ti nevoia de calciu din organism). Daca la toate astea adaugi sport timp de o ora pe zi in scurt timp nu numai ca vei avea o silueta de invidiat dar vei fi si mult mai sanatoasa si sigura pe tine.Bafta multa!

3 răspunsuri:
| enchanted a răspuns:

Cati ani ai? varsta e importanta si daca esti obsedata de slabit nu vei slabi deoarece obsesia ta este un stres pentru corpul tau.cauta-ti calitatile si incepe sa te iubesti asa cum esti si abia atunci cand vei zice ca sunt bine asa dar as slabi putin vei vedea ca vei slabi pentru ca nu vei mai fi stresata.Totul tine de psihicul nostru, autosugestia e f importanta, arati f bine doar ca trebuie sa slabesti f putin asa ca pentru tine sa iti dovedesti tie ca poti face orice doresti. Iubeste-te si vei iubi tot ce e in jurul tau si slabitul va fi un joc

| SlowLikeSnow a răspuns:

Dieta cu lamaie

Toata lumea stie ca sucul de lamaie este o adevarata sursa de vitamina C. Un pahar de apa calda amestecata cu sucul de la o lamaie, baut dimineata pe stomacul gol, stimuleaza digestia si grabeste arderile in organism.
Dieta cu lamai nu te impiedica sa te bucuri de celalalte preparate culinare, trebuie doar ca la fiecare masa sa incluzi lamaia in meniu, sub forma de zeama sau coaja.

Vitamina C din lamaie ajuta la eliminarea celulitei pentru ca grabeste arderea grasimilor si este un puternic antioxidant, este eficienta in tratarea obezitatii, varicelor si in cazul bolilor respiratotii. Cura de lamaie dureaza 16 zile, dupa cum urmeaza, dar rezultatele sunt mai mult decat multumitoare.

In ce consta cura cu lamaie?

Se incepe prin a bea in prima zi sucul de la o lamaie.

A doua zi vei bea sucul e la doua lamai, si tot asa pana in a saptea zi cand vei bea sucul de la sapte lamai. Dupa ce ai trecut de ziua a saptea se face o pauza de doua-trei zile, dupa care se continua cura in sens invers. Se incepe prin a se bea sucul a sapte lamai in prima zi, a doua zi vei bea sucul de la sase lamai si continui pana ajungi sa bei sucul unei lamai, adica pana in a saptea zi.

Atentie! Sucul nu se bea concentrat. Se dilueaza cu apa plata sau cu ceaiuri.

Sfaturi care te vor ajuta in lupta impotriva kilogramelor:

- mananca cel putin cinci portii de fructe pe zi deoarece sunt bogate in vitamine, au putine calorii, calmeaza sistemul nervos, usureaza digestia si ajuta la pierderea kilogramelor.

- renunta la alimentele fainoase si cele bogate in zahar

- elimina grasimile saturate, deoarece nu aduc produse nutritive organismului si cresc riscul de boli de inima

- manaca incet

Ca orice dieta, si aceasta are cateva contraindicatii. Suc de lamaie este contraindicata persoanelor care sufera de gastrite hiperacide si ulcer.

sper sa mearga e simpla dar oricum trebuie sa renunti la toate care contin faina, de preferat e sa manci maxim 4-5 felii de paine neagra pe zi, renunta la dulciuri, bauturi alcoolice, sare, zahar, si iti recomand sa scrii la youtube "aerobic incalzire" si veai gasi un set pentru toate grupele de muschi, bea multa apa si nu te infometa uite, iti scriu ce manac eu dupa suc cu lamaie

Luni: Mic dejun o cana de ceai neidulcit, o felie de paine prajita cu putina branza de vaci sau cas de capra
pranz-o pulpa fiarta sau 2 cartofi fierti si o felie de paine neagra (nici sa nu te uiti la painea alba)
Cina-1-2 pulpe fierte cu salata sau separat cu o felie de paine

marti mic dejun- 2 felii paine prajita, 2linguri miere pe paine si salata
pranz-la fel ca luni
cina-la fel ca luni
Miercuri-mic dejun0un pahar cu lapte si un mar
pranz un cartof fiert si un morcov
cina- la fel ca zilele precedenta

joi-mic dejun-o felie de paine prajita cu branza de vaci
pranz-2cartofi fierti
cina- la fel ca zilele precedente

vineri-mic dejun-o cana de compot de mere(NEindulcit) sau o cana cu lapt, o felie de paine si un mar
pranzul si cina la fel ca luni

sambata mic dejun- o felie de paine prajita cu miere
pranz-o pulpa fiarta si un morcov
cina-la fel ca luni

duminica mic dejun- o felie de paine prajita cu branza de vaci si un mar
pranz-2 cartofi fierti si 2 morcovi
cina- la fel ca zilele precedente

Daca iti este foam in afara dietei manaca mere si o singura felie de paine.

Eu am slabit in 3 saptamani 7 kg. facand toate seturile de pe youtube de aerobic si cu dieta.

papa si succes, sper sa te ajute:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da incepe un program cu produse herbalife, slabesti usor, frumos si sanatos