| Aly359 a întrebat:

Mi-am facut un program pentru a slabi. Dimineata mananc un iaurt. La pranz f putin fara paine. Gustare 2 clementine iar seara la 18:30 un iaurt sau o salata. Pe perioada cat tin acest " regim " nu mananc dulciuri. Ce credeti acest mini-regim + exercitii fizice in fiecare zi ma vor ajuta sa slabesc?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La pranz cred ca ar trebui sa mananci putin mai bine. O ciorba sau supa... ceva de genu. Cred ca e foarte bun programu de slabit. Tot ce trebuie sa faci este sa te tii de el si sa nu te lasi prada ispitei dulciurilorhappy

5 răspunsuri:
| Aly359 explică:

Nu am spus ca nu mananc fructe sau altele cum ati inteles voi si eu consider ca asta nu prea e infometare cel putin pentru mine care asa mananc de obicei si da am ambitie.

| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Da dar asta depinde de tine daca ai ambitie sh chiar vrei lucrul asta dar trebuie sa si mananci regulat poti manca fructe ...mai multe,...

| Clauditza21 a răspuns:

Eu zic ca da, cu siguranta desi e cam drastic. Incearca sa incluzi lichidele care sunt foarte importante si nu uita nici de fructe.De asemenea poti manca si ou fiert sau carne la gratar.

| stefannn a răspuns:

Nu se slabeste prin infometare... Dupa acest program mai mult de3-4 zile nu ai sa poti sa il ti. Exercitiile sunt bune chiar te poti duce la fitness.

| Ștef_6990 a răspuns:

Dacă vrei să slăbești și ai voință, slăbește sănătos, nu prin înfometare.
Mănâncă, dar:
-fiindcă vine primăvara, te poți trezi la ora 5-6 și să alergi o oră (seara nu prea e bine pentru organism, orașul e poluat etc). Dacă ai parcuri la tine în oraș, poți alerga prin ele;
-faci abdominale (http://www.youtube.com/watch?v=sWjTnBmCHTY)
-sală (bicicletă, bandă, stepere etc)
Și vei slăbi!