| anonim_4396 a întrebat:

Ma puteti ajuta cu un raspuns?

Acum 2 zile am fost la doctor cu o durere insuportabila in partea dreapta si ma durea burta presupunand ca e apendicita! Am fost la urgente si am dat acolo peste un doctor ( barbat ) foarte neprietenos! I-am spup ce ma doare si mi-a spus sa imi dau pantalonii jos, i-am dat putin mai jos si el mi-a spus sa ma dezbrac de ei. Rusinata toata am dat pantalonii de pe mine ramanand doar in chiloti, m-am asezat cu fata in sus pe pat, m-am intins si ma apasat peste tot pe burta si pe picioare la inchietura, si dupa mi-a zis "hai domnisoara pe burta cu fata in jos" am crezut ca mor de rusine. Mi-a tras chilotii jos pana la genunghi, mi-a bagat un termometru in fund, m-a tinut 3 minute cu el in fund si dupa mi l-a scos si mi-a bagat un tub gros cat degetul mic in fund bagand o alifie rege si usturatoare prin tub de credeam ca mor iar dupa ca sa fie tacamul complet mi-a bagat degetul in fund spunandu-mi sa ma relaxez. Eu deja era mai mult moarta decat vie...si el isi tot rotea degetul prin fundul meu.Mi-a facut o injectie usturatoare cu un ac mare intepandu-ma fortat de vreo 4 ori intr-o buca si introducand ser si de 3 ori in cealalta buca si mi-a mai indesat si un supozitor in fund cu o putere ca l-a copii aia mici de credeam ca o sa sar in sus. A plecat si m-a lasat cu fundul in sus punandt asisteta sa scrie o reteta cu 30 de injectii pe care sa le fac de 3 ori pe zi. Am crezut ca mor? Vi se pare normal ce mi s-a intamplat, cum se explca acest lucru? De ce mi-a bagat degetul in fund?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mi se pare normal. Trebuia sa te anunte, măcar, ca va face asta. Poti depune plângere la Colegiul Medicilor.

| DaianMarian a răspuns:

Vorbeste cu medicul respectiv, intreaba-l de ce a facut ce a facut, de ce boala suferi. Spune-le parintilor ce ti-s-a intamplat, e cel mai bine